A Bayer két globális megatrendre is koncentrál gyógyszerfejlesztéseiben. Az egyik a szív- és érrendszeri megbetegedések, amelyek élen járnak a halálozási okok között, a másik pedig a cég által évek óta nyomon követett és támogatott ember és állat közötti kötelék. Az, hogy ez a kapcsolat pozitív irányba képes befolyásolni egészségünket.
Bayer, a Life Science Company: középpontban az élettudományok
A Bayer a Covestro teljes jogi és gazdasági leválását követően 2016. január 1-jétől stratégiai átalakítást hajtott végre: az addigi holding-vezetésű operatív alvállalatok helyett egy integrált, az erős és ikonikus Bayer márkanév alatt működő szervezetet alakított ki. A vállalat az alaptevékenységeit három divízióban végzi – Pharmaceuticals (vényköteles gyógyszerek és radiológia), Consumer Health (vény nélküli gyógyszerek, táplálék-kiegészítők, egyéb bőrgyógyászati készítmények), Crop Science, a növényvédelmi divízió (innovatív vegyi és biológiai termékek, vetőmagok) – valamint az ide tartozó független állatgyógyászati üzletág, az Animal Health. A társaság működésének, kutató-fejlesztő tevékenységének középpontjában az élettudományok – a humán-, állat- és növényegészségügy – állnak, és világszintű, a kor megatrendjeire fókuszáló innovációit is ezek mentén valósítja meg.
A minap tartott sajtóeseményen Dariusz Przeradzki beszélt a cégben történt változásokról és a vállalat eredményeiről. Az agrárvegyészként doktorált cégvezető 2013 óta a Bayer hazai leányvállalat Crop Science divíziójának igazgatója, 2016. január 1. óta pedig – eddigi pozíciója megtartása mellett – a Bayer Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. |
Egészséget hozó kedvencek
A Bayer évek óta nyomon követi és támogatja az ember és állat közötti köteléket és azt, ahogyan ez a kapcsolat pozitív irányba képes befolyásolni fizikai, mentális, társadalmi és gazdasági jólétünket, egészségünket. Felmérések bizonyítják, hogy akinek kisállata van, alacsonyabb a vérnyomása, koleszterinszintje, továbbá jobban és hamarabb felgyógyul egy sebészeti beavatkozás után, és a kardiovaszkuláris betegségek esetében csökkennek a kockázati tényezők is. A szívinfarktuson átesett páciensek az infarktust követő egy évet jóval nagyobb eséllyel élik túl mint azok, akinek nincs társállatuk. A házi kedvencek csökkentik a stresszt, így erősítik az immunrendszert is.
Globális trend: a szív- és érrendszeri megbetegedések száma egyre növekszik
Korunk egyik legnagyobb problémája, hogy a szív- és érrendszeri megbetegedések élen járnak a halálozási okok között. Ezért a Bayer gyógyszerfejlesztéseiben kiemelten koncentrál erre a területre: jelenleg világszerte több mint 20 olyan fázis I-III klinikai vizsgálata folyik, amely ebben a terápiás szegmensben vizsgál hatóanyagokat pl. a trombózis, a szívelégtelenség, a vese eredetű magas vérnyomás vagy a koszorúér betegség területén.
A Bayer Hungária Kft. 2016 tavaszán az Inspira kutató céggel közösen piackutatást végzett a szív- és érrendszeri kockázati tényezőkkel rendelkezők jellegzetes attitűdjeiről, a gyógyszerszedési szokásokat illetően. A felmérés kimutatta, hogy a legrettegettebb kardiovaszkuláris betegség napjainkban a stroke, viszont a szívinfarktustól, szívrohamtól, trombózistól az utóbbi évek terápiás eredményei miatt már kevésbé félünk. Ezen betegségek kockázatának elkerülésére sajnos még mindig rengeteg hárító mechanizmust használunk, gyakran csak félig-meddig teszünk lépéseket. Aktív cselekvésre legtöbbször csak akkor kerül sor, ha már a tünetek jelentkeznek, vagy ha egy meglévő panasz súlyosbodik.
A Bayer felhívja a figyelmet arra, hogy fontos a megelőzés és csak akkor hatásos, ha hosszú távon folytatjuk, még akkor is, ha ez nem jár azonnali és látványos eredménnyel. A legfélelmetesebb betegségek is megelőzhetők életmódváltással, gyógyszeres prevencióval. Az aktív időskor elérése érdekében érdemes mielőbb, de legalább 45 éves korban elkezdeni az életmódváltást, amelynek része lehet a házikedvencek felelős tartása is. |
B&D ComMedia Komm.