Fontos az elején leszögezni, hogy az ünnepnapok mégis csak ünnepnapok. Azért vannak piros betűvel szedve a naptárban, mert ilyenkor mindenki megengedhet magának egy kis lazítást – még a profik is. Persze abból ritkán szokott baj lenni, ha dupla adag mákos guba helyett „csak” a szimplát kérjük, vagy ha két étkezés között nem ingázunk megállás nélkül a szaloncukor-tojáslikőr tengelyen. A Scitec szakértői adnak néhány hasznos tippet, amire érdemes odafigyelned, hogy ne vesszen kárba az egész éves kemény munka, de közben önfeledt is tudj maradni az ünnepek alatt!
Bűntudatmentes desszertek
Sokszor csak az utolsó kanyart nem sikerül bevenni: túl vagyunk a főfogásokon, aztán megjelennek a bejglik, zserbók és vaníliás kiflik… Persze korántsem az édességek totális kiiktatására esküszünk, sőt! Nagy rajongói vagyunk a jobbnál jobb desszerteknek és édes ízeknek, többek között ezért is fejlesztettünk olyan termékeket, amik tökéletes választás jelentenek akár egy karácsonyi ebéd lezárásához, akár az év bármelyik másik napján egy kis nassoláshoz.
Vércukor egyszer itt, egyszer ott
Ha a saját háztartásunkban oda is figyelünk arra, hogy ne fogyasszunk finomított ételeket, vendégségben sokszor fel kell adni az elveket. Ilyenkor jönnek a feldolgozott szénhidrátok: sütik, krémek, cukrok, ezzel együtt pedig a vércukor ingadozása. A gyorsan felszívódó szénhidrátok megdobják a vércukorszintet, az emelkedés után viszont hirtelen esés, illetve éhségérzet következik. Ezért is tudnánk egész nap kedélyesen csipegetni a teasüteményekből.
Két látogatás között
Ha mégis arra jutsz, hogy két ünnepi összejövetel közé beiktatsz egy gyors edzést, akkor nyugodtan variálhatsz egy kicsit a szokásos rutinon, elvégre a kalória mínusztól úgy sem kell tartani… Szóval válassz valami olyat, ami nemcsak tápláló, fehérjében dús, hanem alacsony cukor- és zsírtartalmú!
Az ételpárosítás csodái
A mértékletesség az emésztés miatt is fontos. Az ünnepeket nyilván nem csúcsformában hagyjuk majd a hátunk mögött, ez természetes. Viszont az kevésbé, ha hazavágjuk hosszú napokra az emésztőrendszerünket. Sok étellel önmagában nincs gond, akkor válnak problémássá, ha más ételekkel párosítjuk. Úgyis egy gyomorba kerül – szokták mondani, ami azért nem ennyire egyszerű… Klasszikusan rossz párosítás, ha magas zsírtartalmú ételeket fogyasztunk egyszerű szénhidrátokkal, például oldalast krumplival vagy zsíros-cukros pohárkrémeket.
Forrás: Scitec