Stories From The West Side
A Fonó gondozásában megjelent a Juhász Gábor Trió Holló Auréllal közös lemeze Stories from the West Side címmel. A lemez kapható fizikai példányként a Fonó webshopjában és hallgatható a digitális felületeken.
„Amikor először játszottunk együtt Auréllal, mindannyiunk számára nyilvánvaló lett, hogy kell közösen rögzítenünk valami maradandót. Triónkban Kovács Zoltánnal és Jeszenszky Györggyel már tíz éve játszunk együtt, összeszokottak vagyunk. Aurél hozott egy friss színt, lelkesedést a zenekarunkba. Az Amadindában, UMZE Kamaraegyüttesben megszerzett profizmusa találkozott a jazz szeretetével, ezért az első pillanattól közös nyelvet beszélünk.
Két éve saját okulásomra leírtam Bernstein remekművének számomra legfontosabb dalait. Amikor azon gondolkoztam, hogy Auréllal mi legyen a közös pont, adta magát a West Side Story. Leonard Bernstein klasszikus művek nagyszerű tolmácsolója, kortárs darabok komponistája és igazi jazz szívű ember. Éppúgy, mint Aurél.” vallja Juhász Gábor.
„A West Side Story örök értékeket hordoz. Örökölte persze Shakespeare Rómeó és Júliájából a témát, de új értelmezésekre is lehetőségeket ad. Remélem, a mi interpretációnk is ébreszt majd új gondolatokat a hallgatóban.
Az I Feel Pretty esetében azt az instrukciót adtam a kollégáknak, hogy egy szédült, szerelmes, szegény lány őrületét szenvedélyét rajzoljuk le. Ahogy örömében legszívesebben szétrúgná a házat. Persze tudjuk, hogy a jövője küzdelmes és egy ifjúkori tragédiával terhelt lesz, de ebben a pillanatban mámorosan, zabolátlanul önfeledt.
A Gee, Officer Krupke szövegében Sondheim gyönyörűen leírja, mi az oka annak, hogy a nehéz körülmények közül jövő gyerekek törvényszerűen deviánsak lesznek. Bernstein humorral, iróniával fűszerezi meg az értelmezést. Mi a gyerekek életszeretetét zenéltük le. Lehet, hogy belőlük lesznek a diktátorok, bűnözők, de most még nem azok, és talán egy kedvező fordulat esetén nem is lesznek azok.
A Somewhere ima. Nem véletlenül dolgozzák fel mostanában sokan. A grundokért most is vérre menő harc folyik. Csak nézzük tátott szájjal, hogy mi lehet olyan értékes a Szahel övezetben, vagy Ukrajnában, vagy a Közel-Keleten, hogy százezrek halnak meg a grundharcban. Nagyszüleim, szüleim generációja megélte az élve eltemetés, megerőszakolás, koncentrációs tábor, deportálás rémségeit. A mi generációnk megúszta, de idegrendszerünkbe beépült a szorongás, a rémség lehetősége. A Somewhere reméli, kéri, követeli, hogy legyen egy olyan hely és idő, ahol az eszement grundharc csak távoli, halvány emlék.
Az America Bernstein legismertebb dala. Amikor leírtam, azt vettem észre, hogy a mester megszállottan ütköztette egymásnak a hármat és a négyet, ritmusban és dallamban egyaránt. Mágikus darab, olyan, mint egy szakrális szimbólum, vagy egy stabil kristályszerkezet. Az Újvilágban helyet keresők kétségeiről, nehézségeiről, reményeiről szól a dal, humorral, iróniával.
A Tonight és főleg a Maria a szerelemről szól. A legtisztább, legszebb emberi érzelemről. Amikor felvettük a Maria-t, és visszahallgattuk, mind a négyen rácsodálkoztunk, hogy mennyi történetet meséltünk el improvizációinkkal a dalban. Mintha sok-sok arcát ismernénk a szerelemnek, de csak a szép arcait. Szerencsés fickók vagyunk.”
A lemezen közreműködik:
Aurél Holló – bibrafon, marimba / vibraphone, marimba
Gábor Juhász – gitár / guitar
Zoltán Kovács – nagybőgő / double bass
György Jeszenszky – dobok / drums
1. Maria
2. I Feel Pretty
3. Gee, Officer Krupke
4. Tonight
5. America
6. Somewhere
Forrás: fono.hu