Köszöntsük együtt Magyarország legnagyobb és legrégebb óta aktív humanitárius szervezetének ifjúsági tagozatát, amely február 9-én, vasárnap jubilál! A szervezet támogatja a fiatalokat, hogy megtalálják helyüket a kisebb közösségekben és a világban egyaránt, egyúttal erősíti a humanitárius szemléletmódot. A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt olyan jelentős programok aktív megvalósítója, mint a Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat, az Országos Elsősegélynyújtó Verseny vagy éppen az Országos Csecsemő- és Kisdedgondozási Verseny. A fiatal vöröskereszteseknek köszönhetjük azt is, hogy minden év május első vasárnapján köszöntjük Magyarországon az édesanyákat – idén immár 100 éve.
A jövőre 145 éves Magyar Vöröskereszt egy világméretű mozgalom tagja, valamennyi tevékenységét 7 alapelve mentén végzi szerte a világban. Ifjúsági szervezete szintén magáénak érzi az emberiesség, a pártatlanság, a semlegesség, a függetlenség, az önkéntesség, az egység és az egyetemesség értékeit, valamint mindezeket fontosnak tartja továbbadni fiatal tagjai és önkéntesei számára, minél szélesebb körben.
A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt együttműködésében megvalósuló valamennyi program társadalmilag fontos tevékenységekben való részvétel is egyben. A szervezet jelentős figyelmet fordít az egészségfejlesztés témájára, és egyik hangsúlyos küldetése az ifjúság bevonása az elsősegélynyújtási feladatokba.
A Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat keretében minden évben fiatal vöröskeresztes önkéntesek százai felügyelik a strandolók biztonságát számos partszakaszon. Az országos versenyeken pedig már eddig is több száz fiatal mérhette össze tudását, legyen szó akár elsősegélynyújtási, akár csecsemő- vagy kisdedgondozási ismeretekről.
Szintén az ifjú vöröskeresztesnek köszönhetjük azt is, hogy hazánkban immár 100 éve ünnepeljük az anyák napját május első vasárnapján, hiszen 1925-ben az ő kezdeményezésükre született meg ez a jeles nap.
Az ifjak humanitárius tevékenységeit bárki támogathatja: banki átutalással, a Magyar Vöröskereszt honlapján vagy a 1359-es adományvonalon keresztül, továbbá folyamatosan várják az új önkéntesek és tagok jelentkezését is.
Forrás: Sajtóközlemény